Traktör Lastiği Kaplama

7/24 Destek Hattı: +90 538 364 34 63

Traktör Lastiği Kaplama

Alan Lastik & Kauçuk, traktör lastiklerinin kaplanması alanında hizmet sunmaktadır. Firmamızda özle olarak üretilmiş olan kauçuklar ile traktör lastiklerinizin kaplaması yapılır. Lastikler sıcak kaplama tekniği kullanılarak yenilenir. Bu kaplama yöntemi sayesinde lastiklerinizin doğaya zarar vermeden, tekrar kullanıma sunulması sağlanır. Yüksek maliyet avantajı sağlayacağını bu kaplama yönteminden detaylı olarak bahsedelim;

Traktör lastiği kaplama nasıl yapılır;

  • Traktörlerinizin kaplatmak istediğiniz lastikleri, özel tesislerimize alınır. Öncelikle ilk kontrol aşaması gerçekleştirilir. Bu aşamada lastiğin ve karkasın yapısı kontrol edilir. Çeşitli cihazlar ile ve elle kontrol edilen lastiklerin kaplama için uygun olup olmadığı tespit edilir.
  • İkinci aşamada, kaplama için uygun olan lastikleriniz raspalama işleminden geçirilir. Taş batığı gibi zarar görmüş ve yaralı olan kısımlar tamir edilir. Oyuklar temizlenir ve lastik tıraşlanır.
  • Oyukların temizlenmesinin ardından özel solüsyonlar kullanılarak doldurma işlemi gerçekleştirilir. Doldurma sırasında tüm oyuklar özenle kapatılır ve lastiğinizi karkası, kaplamaya uygun hale getirilir.
  • Karkas kısmına desensiz olan kauçuk malzemesi, sement adı verilen bir madde ile birlikte sarılır. Kauçuğun sarılması için özel makinemizden faydalanılır.
  • Kauçuğun sarılması ile birlikte çelikten oluşan ve lastik deseni bulunan özel bir kalıpta pişmesi sağlanır. Kauçuk 160 derecede ve 15 basınç değerinde pişirildikten sonra lastiğin şeklini alır ve son aşamaya hazır hale gelir. Bu aşamada basınç uygulanmasının sebebi, karkas ile kauçuk arasında hava kabarcıklarının kalmasını önlemektir. Kalıbın uygulandığı desen, lastiğin deseni olur.
  • Son aşamada lastik sırtı geçirilir ve kauçuk ile sırt arasına özel bir yapıştırıcı sürülerek tekrar pişirilmesi sağlanır. Ardında lastik sırtı boyanır, gerekli testlerden geçirilir ve kuruduktan sonra müşteriye teslim edilir.

Traktör lastikleriniz, bu kaplama yöntemi ile doğaya zarar vermez ve çok daha kullanışlı hale gelir. Sizler de tüm testlerden geçirilmiş şekilde ve kusursuz olarak teslim edilen kaplama lastik hizmetimizden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Birden fazla lastik kaplama için uyguladığımız indirimli ve kampanyalı fiyatlarımızdan, Türkiye’nin neresinde olursanız olun faydalanabilirsiniz.

Traktör Lastikleri Kaplama, Trakstör Lastiği Kaplama, Traktör Latiği Kaplama Fiyatları, Traktör Lastiği Kaplaması Yapan Firmalar
Alan Lastik & Kauçuk © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım ve SEO Gaziantep Web Tasarım
Hemen Ara
Yol Tarifi